B

IV Pleszewska Gra Miejska- robaki


Jakiś czas temu w moim Pleszewie odbyły się Dni Miasta a co za tym idzie: Gra Miejska oraz stoisko z warsztatami dla dzieciaków nazwane przez nas Pomarańczową Krainą- bo pomarańczowy to kolor wolontariatu. 
Wszystkie zdjęcia udostępnione za zgodą i wsparciem Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie
Przypinka którą otrzymały wszystkie osoby biorące udział w naszej IV Pleszewskiej Grze Miejskiej

          Zaczęło się intensywnie w piątek. O 10 wystartowało 11 drużyn w Grze Miejskiej a scenariusz był niesamowity. Po krótce: Na Ziemi była katastrofa i wyginęli wszyscy ludzie oprócz tych biorących udział w grze, ale ziemia jest tak skażona, że przetrwa tylko ta drużyna, która odnajdzie arkę. Na niej znajdują się rzeczy, które pozwolą stworzyć nową cywilizacje. Drużyny rozwiązując zadania będą zdobywać talenty oraz podpowiedzi, gdzie ta arka się znajduje. Zwycięży drużyna, która uzbiera największą liczbę talentów.


Zebranie wolontariuszy przed Grą, było nas naprawdę dużo
                 Na moim punkcie można było zdobyć 3 talenty za poprawne wykonanie pierwszej pomocy. Ku mojej radości, większość miała dużą wiedzę, niektórzy kombinowali i też im się udało. Następnie drużyna szła do drugiego pomieszczenia, gdzie w kartonie czekała na nich obrzydliwa niespodzianka. No może nie dla wszystkich obrzydliwa..Na dnie kartonu była koperta z podpowiedzą gdzie znajduje się arka a leżała ona pod górą robaków do łowienia ryb. Wyglądało to strasznie, ale gdy pokonało się strach i obrzydzenie...i dotknęło się cymesu, okazało się, że są one mięciutkie i przyjemne...Niespodzianka.
To nie moja ręka:P
I pomysł na warkoczyki , które rano jeszcze lepiłam w autobusie- kierowca długo się zastanawiał co ja tam robię.
A teraz fotorelacja. Zdjęcia zrobione przez moją kochaną Rudą.

Strzelanie z łuku do tarczy na terenie Starostwa Powiatowego


Budowanie szałasu- nie mam pojęcia gdzie to było :P

Wyciąganie informacji o arce z pudła pełnego robaków, w Hufcu ZHP

Zadanie w Muzeum

A tutaj drużyny musiały rozwiązać zadanie w siedzibie Gazety Pleszewskiej dotyczące Pleszewianki, pierwszej kobiety na stanowisku premiera w Polsce Hanny Suchockiej. 

I zadanie z wykorzystaniem tzw "śmieci" czyli zadanie z recyclingu w naszej kochanej Świetlicy czyli Centrum Wolontariatu.

I zadanie w Muzeum Sióstr Służebniczek 

Liczenie talentów przez jedną z drużyn.

W podziękowaniu, każdy wolontariusz biorący udział w grze, otrzymał kubek z logo naszej gry.

I jeszcze chłopaki nagrywali wywiady z wolontariuszami do filmu, na zdjęciu nasi najstarsi wolontariusze Darek (nauczyciel) i Jacek (pedagog) w Technikum pleszewskim.

Post o grze był przygotowany już jakiś czas temu...ale właśnie powstał film, dlatego dzięki CHAŁUPA PRODUCTION możecie poczuć klimat gry przez kilka minutDzięki serdeczne wszystkim za wsparcie naszej gry i za przyłączenie się do niej. Im nas więcej, tym lepiej :D:D


A jakie Wy macie ciekawe wydarzenia w waszych miastach?? Podzielcie się ze mną Waszymi informacjami.


Do napisania E.
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli podoba ci się blog możesz zacząć go obserwować i komentować wg własnego upodobania. Odwiedzam każdy blog, którego osoba zostawia dla mnie komentarz- dlatego obs za obs kom za kom nie będą publikowane