B

Nietypowo- warsztat biżuteryjny na urodzinach           Jako, że animacją czasu wolnego zajmuje się wolontariacko od ok 6 lat mam już sporo doświadczenia. Jakiś czas temu (początek grudnia) zostałam poproszona przez moją fantastyczną ciocię o poprowadzenie warsztatu biżuteryjnego dla jej córki na urodzinach. Jeśli szukacie inspiracji co można na takich urodzinkach robić z gronem 7 i 8 latek to zapraszam.


Co jest ważne na warsztatach?? 
1) Przygotowanie stanowiska pracy dla każdego dziecka- Koraliki mają przeważnie okrągły kształt, więc przed sobą należy przygotować talerzyk, pojemnik w którym będziemy trzymać swoje koraliki. Do tego warto, by każdy rodzaj koralików miał swój pojemnik- dzięki temu łatwiej będzie można go wyciągnąć i ułatwi nam to sprzątanie.

2) Zapoznanie z materiałami i narzędziami- w zależności od tego, co będziemy wykonywać na warsztatach musimy pokazać grupie z czego będziemy korzystać, powiedzieć jak dane narzędzia i przybory się nazywają, do czego służą. 


3) Dopasować to co będziemy tworzyć do wieku grupy- na warsztatach dziewczynki wykonywały najprostsze kolczyki na jednym haczyku/gwoździu (rodzaje drucika używanego w jubilerstwie), bransoletki na żyłce (wcześniej przygotowałam sobie podstawy- dziewczynki tylko nawlekały koraliki) oraz bransoletkę sznurkową z charmsem (również zaplecione wcześniej, dziewczynki zawiązały charmsy). 


4) Chwalenie każdej pracy i wysiłku pokładanego w wykonanie- jest to najważniejszy punkt. Każda osoba wykonuje taką biżuterię jaka się jej podoba i jaką potrafi stworzyć. W tworzeniu nie ma czegoś takiego jak "ładne" i "brzydkie". Owszem można wykonać prace starannie i estetycznie albo "na byle jak". 

5) Przerwy- na zabawę, coś do zjedzenia, albo malowanie paznokci (jubilatka dostała w prezencie zestaw do malowania paznokci- więc co chwilkę któraś dziewczynka biegała do kosmetyczki).Urodziny udały się rewelacyjnie- dziewczynki założyły nową biżuterie i zadowolone pokazywały rodzicom co zrobiły- SAME. 
A nie ma przecież nic piękniejszego niż gromada uśmiechniętych pełnych szczerej radości dzieciaków. 


Do napisania E.


Wszystkie zdjęcia wykonane zostały przez siostrę i mamę jubilatki. 

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na urodzinową zabawę! Dzieciaki musiał być zachwycone :)))

    OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba ci się blog możesz zacząć go obserwować i komentować wg własnego upodobania. Odwiedzam każdy blog, którego osoba zostawia dla mnie komentarz- dlatego obs za obs kom za kom nie będą publikowane