B

Jeżyny- jedne z najstarszych owoców na świecie.

Witajcie    Można by sądzić, że desery są niezdrowe: mają ogromną ilość cukru, tłuszczu i innych niekorzystnych dla naszego zdrowia składników. Może tak jest, ale nie moje desery. Zero cukru, tłuszczu, białej mąki, bitej śmietany, czyli mówiąc prawdę są wręcz niejadalne.    To prawda. Modelinowe desery, które wykonuje z masy polimerowej nie są do jedzenia, choć przyprawiają o nagły wzrost produkowanej śliny w ustach. Bita śmietana, czekolada, jeżyny...same pyszności. Ja nie potrafię piec- nie licząc mojej ukochanej modeliny. Jeśli chodzi o desery to wolę czekoladę i owoce- bita śmietana jest zbędna, choć prezentuje się pięknie. 


 Jeżyny są jednymi z najstarszych owoców, ale także lekarstwami używanymi onegdaj na przeziębienie czy dla wzmocnienia odporności. Napar z liści służył do złagodzenia biegunki, a wywar leczył gorączkę i grypę. Te czarne owoce posiadają ogromną ilość żelaza, potasu i magnezu, a także witaminy C, która wspomaga wchłanialność żelaza. Do tego mnóstwo witamin z gruby B, prowitaminę A, pektyny i garbniki.  


 Zachęcam więc do smakowania się tymi niesamowitymi owocami, aby złagodzić ich kwaśność, można przegryźć gorzką czekoladę. 

To by było na tyle. Ja stałam się fanką tych owoców i na pewno będę tworzyć więcej miniaturowych jeżyn.A wy lubicie jeżyny? Czy ten czarny kolor Was odpycha? Bo mnie raczej przyciąga i fascynuje to, że istnieją czarne owoce. 


Do napisania E.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli podoba ci się blog możesz zacząć go obserwować i komentować wg własnego upodobania. Odwiedzam każdy blog, którego osoba zostawia dla mnie komentarz- dlatego obs za obs kom za kom nie będą publikowane