B

Same pyszności: tort jagodowo- jeżynowo- jogurtowy.


      Fiolet rządzi- zwłaszcza w słodkiej kuchni. Wystarczy zetrzeć owoce i zmieszać sok z biszkoptem by uzyskać piękne, kolorowe ciasto. Ja nie musiałam tego robić- moje słodkości są wykonane z modeliny i pozbawione cukru- dlatego nie tuczą. Choć nie wolno ich zjadać, mogą towarzyszyć zarówno dziewczynom,  jak i kobietom jako biżuteria.        Mój fioletowy torcik został stworzony z kilku kolorów modeliny. Dolna warstwa to piękny purpurowy fimo 61, następnie jest lawenda fimo 62, góra to połączenie lawendy z bielą i odrobiną niebieskiego. Jak Wam się podoba to zestawienie kolorystyczne?

     Modelina nie tylko ładnie wygląda na szafce w salonie w miniaturowym domku, ale również na kobiecym uchu, czy szyi. Fioletowy torcik został zamieniony na kolczyki sztyfty orz zawieszkę. 

    W Polsce trudno kupić profesjonalne narzędzia do zrobienia idealnego okręgu w modelinie. Owszem ciasto to ciasto, nie jest równe, ale warto by takie było- w końcu to nasza biżuteria.    Aby uzyskać efekt koła nie trzeba sprowadzać narzędzi z zagranicy, tylko rozejrzeć się wokół siebie i poszukać. Idealny okrąg ma np. nakrętka od soku- koszt mały i jeszcze dostarczamy dawki witamin naszemu organizmowi.   Jeśli potrzebujecie więcej porad to zapraszam do podstrony "Tips and trick"- tam wszystko jest dla Was posegregowane.


   Jak Wam się podobają takie fioletowe biszkopty i ta fioletowa tęcza? Każdy Was komentarz znaczy dla mnie bardzo dużo. Tych, którzy lubią moje prace zachęcam do udostępniania bloga oraz zostania obserwatorem. Niech fani modeliny zaleją świat :D


Do napisania E.

3 komentarze:

  1. Masz dryg do wypieków. Tworzysz małe dzieła sztuki. Pięknie to wszystko wygląda. Pozdrawiamy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz dryg do "wypieków" z modeliny. Tworzysz małe dzieła sztuki. Pięknie to wszystko wygląda. Pozdrawiamy. :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba ci się blog możesz zacząć go obserwować i komentować wg własnego upodobania. Odwiedzam każdy blog, którego osoba zostawia dla mnie komentarz- dlatego obs za obs kom za kom nie będą publikowane